Pod zámečkem Větruše v Ústí nad Labem stojí vila, jenž byla postavena v roce 1905 pro hlavního pokladního místní spořitelny – Karla Lindnera. Karl Lindenr se honosil postavením vrchního úředníka a kvůli společenské prestiži si pro stavbu svého domu vybral také prestižní adresu – Humboldtovu, dnes Čajkovského ulici. Jeho sousedem byl například tehdejší generální ředitel ústecké chemičky a nositel šlechtického titulu – Alexander Wölfel. Linder nechal zpracovat architektonický návrh u mosteckého architekta – Antona Kuerta, který navrhl naprosto unikátní dům, co se architektury týče. Co patro, to jiný architektonický styl. Najdeme tu prvky secese, historismu i vesnického stavitelství. Pan Lindner byl s návrhem spokojen a až na drobné úpravy se projekt dočkal realizace tak jak byl nakreslený na papír. Poslední majitelkou domu z rodiny Linderů byla dcera Juliana, která vlastnila dům až do roku 1945. Po válce byla nucena kvůli odsunu do Německa, dům opustit.

•    Do začátku 90. let byl dům obydlený a pamětníci ho popisují jako zachovalý.
•    Jeden čas byla budova ke koupi za 400 000 Kč.
•    Aktuálním majitelem je podle katastru nemovitostí firma Czechconsult , jejímž jediným majitelem je německý občan Klaus Göbel.
•    V dnešní době je stavba v tak strašném stavu, že jí hrozí asi už jen zánik.
•    Děravou střechou proudí do domu voda a ničí celou budovu. Během zimy a jara bývá sklep zatopený vodou a v těsné blízkosti stavby je hlavní železniční tah Ústí nad Labem – Praha, což tomu také moc nepřidává.